SHARE MOBILITY, o.z. Hraničná 18855/22 82105 Bratislava

O nás

kto sme?

Pôsobíme v oblasti mobility predovšetkým carsharing a bikesharing. Náš cieľ je spolupracovať s mestami, obcami, spoločnosťami a komunitami na Slovensku v projektoch mobility a zdieľanej dopravy.

Chceme tým prispievať k modernej a efektívnej doprave, ktorá kombinuje aj ďalšie druhy dopravy ako mestskú hromadnú dopravu a bicykle. Auto vidíme ako efektívny spôsob individuálnej dopravy, ktorý je dobre kombinovateľný s ďalšími druhmi dopravy. Práve dobrá kombinovateľnosť zabezpečí efektívne využívanie dopravy práve vtedy keď to potrebujete. Preto sa zameriavame na zdieľanie áut a bicyklov, pretože v každom meste máme dostupnú hromadnú dopravu, doplniť ju tou individuálnou zdieľanou je dáva perfektný zmysel. Zdieľaná doprava šetrí priestor v meste, znižuje počet áut, pomáha životnému prostrediu a v neposlednom rade je to aj o komforte, ktorý Vám poskytujeme, tým že nemusíte riešiť nákup a prevádzku áut.

Okrem vlastných projektov, radi navrhneme a budeme prevádzkovať aj Vaše projekty. Rezidenčný carsharing, firemný (fleetový), mestský alebo komunitný, výber je na Vás. Podporíme tak spoločne rozvoj zdieľanej dopravy na Slovensku.

Výhody pre užívateľov

 • Efektívne využívanie auta len v prípade potreby. Keď auto nevyužívam, nič neplatím. Je dostupné pre ďalších užívateľov.
 • Znižovanie počtu súkromných automobilov na cestách.
 • Zlepšovanie dopravnej situácie, menej automobilov znamená menšie dopravné zápchy.
 • Pohodlná aplikácia v mobile. Pár klikov a už sa veziete autom.
 • Menej automobilov na cestách znamená pozitívny vplyv na životné prostredie.
 • Menej automobilov bude mať za následok zmenšovanie parkovísk potrebných pre automobily a teda rozvoj zelených plôch v mestách.
Myšlienka komunitných automobilov je mať k dispozícií automobily pre ľudí žijúcich v mestách alebo komunitách. Využívajú ich všetci užívatelia v systéme. Automobily sú verejne dostupné, fungujúce nonstop, stačí na to aplikácia v mobile. Tým pádom zdieľané autá vedia nahradiť množstvo súkromných áut, čo má za následok pozitívny vyplyv k mestskej mobilite.

Výhody pre mestá, spoločnosti a komunity

 • Autá môžu byť vo vlastníctve mesta alebo komunity a prijímať zisk z ich prenájmu
 • Flexibilný online systém pre správu áut a rezervácií.
 • Zefektívnenie využívania služobných automobilov, prípadne zníženie ich počtu.
 • SHARE CAR sa postará o správny výber automobilov elektrické aj benzínové, aby bolo pokryté ako úzke centrum mesta tak aj okrajové časti a možnosť vycestovať s autom aj na výlet. Lebo zdieľané automobily sú aj o možnosti mať každý deň to správne auto, či už sa jedná o nákup v meste alebo rodinný výlet a to bez nutnosti vlastniť viacero automobilov v rodine.
 • SHARE CAR sa postará o kompletnú správu systému rezervácií vrátane fakturácie
 • SHARE CAR ako prevádzkovateľ systému sa postará o zriadenie a fungovanie
  systému zdieľaných automobilov.
 • Možnosť súčasnej správy automobilov verejne zdieľaných pre občanov ako aj
  neverejne zdieľaných pre komunity alebo uzavreté skupiny,
 • Menej automobilov na cestách znamená pozitívny vplyv na životné prostredie.
 • Menej automobilov bude mať za následok zmenšovanie parkovísk potrebných pre automobily a teda rozvoj zelených plôch v mestách.

To všetko znamená minimálne prevádzkové náklady a minimálne časové zaťaženie. Celú správu systému zdieľaných automobilov prenechajte na nás.

0
Spokojných zákazníkov
0
najazdených km
0
autá
0
bicykle

Sharecar nie je len doprava efektívne ale aj ekologicky.

Hovoria o nás
Prečo ste začali využívať sharecar?

Auto nepoužívam moc často, preto ani žiadne nevlastním. Niekedy, to ale bez aut nejde. Share car je výhodný v tom, že auto si zoberiem sám kedy chcem a na ako dlhom chcem hoci len na hodinu. Všetko vybavím cez aplikáciu v mobile.

Komu by ste sharecar odporučili?

Každému, kto nemá svoje auto, ale sem tam auto potrebuje. Je zbytočné mať vlastné auto, keď na ňom jazdím len občas. Radšej si požičiam a nemám žiadne starosti.

Každému, kto nechce riešiť nákup, splácanie, údržbu, parkovanie auta atď. Jednoducho celá starosť o auta mi odpadla a nemusím sa tým zaťažovať. Moja jediná starosť je auto vrátiť primerane čísté, pripravené pre ďalšie užívateľa.

Zvykol som si požičiavať auto z požičovne.

Teraz využívam share car a sám si volím kedy si auto zoberiem, kam idem a kedy ho vrátim. Je to jednoduché a flexibilné.

Veľmi dobrá služba.

Oproti autopožičovni je agenda omnoho jednoduchšia, doslova stačí len sadnúť, jazdiť a vrátiť auto a to hocikedy.

Autá sú čisté a kedykoľvek dostupné.

Využívam to hlavne cez víkend, keď auto nepotrebujem na celý víkend. Zarezervujem si ho len na čas, ktorý potrebujem.

Som rád, že v Nitre je možnosť požičať si auto kedykoľvek na pár hodín.

Je to jednoduché, auto si rezervujem cez aplikáciu v mobile. Rozmýšľal som nad vlastným autom, ale pritom koľko za mesiac najazdím kilometrov mi táto služba maximálne vyhovuje.