Stiahnite si aplikáciu SHARE CAR do Vášho mobilu. Po inštalácií a prihlásení sa do Vášho účtu uvidíte zoznam áut, ich dostupnosť a miesto kde parkujú. Môže tam byť uvedené, že sa auto práve používa a voľné bude napríklad od 16:30. To znamená, že auto je práve obsadené a bude volné až od 16:30.
Ak je auto voľné okamžite, uvidíte tam nápis „teraz voľné“ a adresu, kde auto nájdete.
Kliknutím na vybrané auto sa Vám ukáže ponuka, kde si vyberiete dátum, začiatok a koniec rezervácie.

Rezerváciu si viete ďalej upravovať: jej začiatok, koniec, presný dátum, alebo či ponúkate spolujazdu a chcete si prizvať spolucestujúceho do auta.
Zvoľte si či sa jedná o súkromnú jazdu alebo firemnú. To je dôležité ak si prajete účtovať jazdu na právnickú osobu. Do poznámky nám prosím napíšte fakturačné údaje firmy, na ktorú si prajete účtovať jazdu.

Kliknite na tlačidlo Rezervovať a Vaša rezervácia je uložená v systéme.
Potom čo prídete k autu, ktoré ste si rezervovali, prezrite si ho zvonka, aby ste zistili prípadné poškodenie auta alebo jeho nadmerné znečistenie.
Po kontrole exteriéru auta, stlačte tlačidlo kľúča v aplikácií, ukáže sa Vám poloha auta a tlačidlo „začať rezerváciu“. Po stlačení tlačidla „začať rezerváciu“ sa Vám auto odomkne. Auto viete odomknúť aj priložením čipovej karty k čítačke na čelnom skle. Zasvieti zelená dióda a auto sa odomkne.

YIT Nuppu
Obyvatelia projektu Nuppu začínajú rezerváciu výhradne cez aplikáciu v mobile príkazom ``Začať rezerváciu``

Po vstupe do auta skontrolujte interiér auta či nie je poškodený alebo nadmerne znečistený. Skontrolujte prítomnosť prevádzkového denníka, dokladov od vozidla a palivovej karty.

Vyberte kľúče od auta z držiaku na kľúče, ktorý je umiestnený v priehradke pred spolujazdcom.
Nastavte si sedačku a spätné zrkadlá, pripútajte sa bezpečnostným pásom a vyrazte na svoju cestu.

YIT Nuppu
V autách pre obyvateľov projektu Nuppu sa nenachádzajú klúče od auta. Auto naštartujete a vypnete tlačidlom Start/Stop. Pre zamknutie a odomknutie auta počas rezervácie používate aplikáciu v mobile, tlačidlá zamknúť a odomknúť. V prípade, že sa nachádzate na miestach so zlým alebo žiadnym signálom, na zamknutie a odomknutie auta používate čipovú kartu.

ShareCar Vám praje šťastnú cestu!

Potom čo sa prihlásite svojim menom a heslom do rezervačného systému, je možné si v záložke Rezervácia vytvoriť požadovanú rezerváciu.

Tú si vytvoríte tak, že kliknete na hodinu, o ktorej si prajete začať rezerváciu a potiahnete kurzor myši až po čas, kedy chcete rezerváciu ukončiť.

Rezerváciu si viete ďalej upravovať: jej začiatok, koniec, presný dátum, alebo či ponúkate spolujazdu a chcete si prizvať spolucestujúceho do auta. Zvoľte si či sa jedná o súkromnú jazdu alebo firemnú. To je dôležité ak si prajete účtovať jazdu na právnickú osobu. Do poznámky nám prosím napíšte fakturačné údaje firmy, na ktorú si prajete účtovať jazdu.

Kliknite na tlačidlo Uložiť a Vaša rezervácia je uložená v systéme.

Potom čo prídete k autu, ktoré ste si rezervovali, prezrite si ho zvonka, aby ste zistili prípadné poškodenie auta, alebo jeho nadmerné znečistenie. Po kontrole exteriéru auta, viete rezerváciu začať cez aplikáciu SHARE CAR vo vašom mobile alebo priložením čipovej karty k čítačke na čelnom skle. Zasvieti zelená dióda a auto sa odomkne.

YIT Nuppu
Obyvatelia projektu Nuppu začínajú rezerváciu výhradne cez aplikáciu v mobile príkazom ``Začať rezerváciu``

Po vstupe do auta skontrolujte interiér auta či nie je poškodený alebo nadmerne znečistený. Skontrolujte prítomnosť prevádzkového denníka, dokladov od vozidla a palivovej karty. Vyberte kľúče od auta z držiaku na kľúče, ktorý je umiestnený v priehradke pred spolujazdcom. Nastavte si sedačku a spätné zrkadlá, pripútajte sa bezpečnostným pásom a vyrazte na svoju cestu.

YIT Nuppu
V autách pre obyvateľov projektu Nuppu sa nenachádzajú klúče od auta. Auto naštartujete a vypnete tlačíkom Start/Stop. Pre zamknutie a odomknutie auta počas rezervácie používate aplikáciu v mobile, tlačidlá zamknúť a odomknúť. V prípade, že sa nachádzate na miestach so zlým alebo žiadnym signálom, na zamknutie a odomknutie auta používate čipovú kartu.

ShareCar Vám praje šťastnú cestu!

Auto treba odovzdať teda zaparkovať v príslušnej zóne najneskôr do času konca Vašej rezervácie v zóne, do ktorej auto patrí. Ak potrebujete auto používať dlhšie môžete si upraviť rezerváciu a predĺžiť si ju.

Po zaparkovaní auta na riadnom parkovacom mieste pre autá, zabezpečte auto proti náhodnému pohybu, teda zatiahnite ručnú brzdu.
Kľúč od auta dajte do držiaka pre kľúč, ktorý sa nachádza v priehradke pred spolujazdcom.

Skontrolujte prítomnosť prevádzkového denníka, dokladov od vozidla a palivovej karty.
Zatvorte všetky dvere a okná. Zoberte si svoje osobné veci z auta, aby ste si nič nezabudli a opustite auto.

Rezerváciu ukončíte tak, že v aplikácií stlačíte tlačidlo “Skončiť rezerváciu“. Počkajte kým sa auto zamkne.

Ak je už rezervácia ukončená auto je zamknuté. Ak ste si zabudli niečo v aute, potrebujete čipovú kartu. Aplikáciou už auto neotvoríte. Priložte čipovú kartu k čítačke, auto sa odmokne, vyberte si Vaše osobné veci a opäť auto zamknite čipovou kartou. Karta pre vstup do auta je aktívna len do ďalšej rezervácie. Ak prídete k autu potom, čo prebehla ďalšia rezervácia iným užívateľom, do auta sa už nedostanete. Jedine vytvorením si novej rezervácie.

Pozrite si náš video návod

Využívaním automobilov SHARE CAR podporujete:

  • Znižovanie počtu automobilov na cestách, 1 zdieľaný automobil dokáže nahradiť až 10 súkromných automobilov
  • Zlepšovanie dopravnej situácie, menej automobilov znamená menšie dopravné zápchy
  • Menej automobilov na cestách znamená pozitívny vplyv na životné prostredie
  • Zmenšovanie parkovísk potrebných pre automobily bude mať za následok rozvoj zelených plôch v mestách
  • Automobil využívate len vtedy ak ho potrebujete. Je to efektívne
  • Nepotrebujete riešiť nákup auta a tým zaťažovať rodinný rozpočet
  • Nepotrebujete riešiť servis a údržbu ani poistenie auta
  • Automobil využívate len vtedy ak ho potrebujete. Je to efektívne
REGISTRÁCIA

1. STIAHNI APLIKÁCIU 2. REGISTRUJ 3. JAZDI 4. VRÁŤ AUTO